About

Jestem z zawodu fryzjerką i chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Chętnie się uczę i zdobywam nowe doświadczenia. Lubię eksperymentować i poszukiwać inspiracji. Moim ulubionym portalem w branży beauty jest serwis kosmetyczny https://ekosmetyczki.pl/ Zaglądam do niego codziennie 😉

Keratyna to zabieg wygładzający, który uszczelnia łuskę włosa powłoką z białka, która eliminuje puszenie się, dodaje miękkości i blasku. Proces zabiegu fryzjerskiego może trwać od 1 do 3 godzin, w zależności od rodzaju, długości i gęstości włosów. Przed zabiegiem włosy należy dokładnie umyć szamponem, aby usunąć wszelkie olejki i pozostałości wszystkich produktów kosmetycznych. Po umyciu włosów rozdzielam je na cztery części i wykonując od 1 cm do 3 cm podsekcji, nakładam keratynę od nasady aż po same końce. Następnie rozczesuję, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie. Następnie zaczynam suszyć włosy do około 75% suchości, po czym ponownie dzielę je na sekcje i zaczynam suszyć za pomocą okrągłej szczotki z włosia. Po całkowitym wyschnięciu włosów ponownie tworzę sekcje i prostuję pozostałe sekcje za pomocą 3-8 ruchów prostownicy, w zależności od tego, jak gładkie i proste chce klientka.

Jak zabieg keratynowy wpływa na połysk, zdrowie i kolor włosów? Sprawia, że ​​włosy stają się gładkie i bardziej podatne na układanie. Świetnie sprawdza się nawet po koloryzacji, ponieważ utrwali kolor i doda niesamowitego połysku. Dla klientów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, może również pomóc przy niesfornych włosach, skracając czas stylizacji o połowę.

Kto powinien rozważyć zabieg keratynowy? Mam mnóstwo klientów, którzy przychodzą i pytają, czym właściwie jest keratyna i czy taki zabieg byłby dla nich odpowiedni. Nie jest on jednak najlepszym wyborem dla wszystkich. Jeśli masz szorstkie i puszące się włosy, zdecydowanie polecam keratynę, która wyeliminuje puszenie się i zmiękczy włosy, ułatwiając ich stylizację. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi ich kręcenia się lub codziennego rozczesywania włosów na gładko, zdecydowanie polecam keratynę.

Kto nie jest dobrym kandydatem do zabiegu? Nie polecałbym keratyny komuś o cienkiej teksturze, prostych włosach lub nadmiernie przetworzonych włosach. Dla klientów o cienkich włosach anioła znowu nie stosuję keratyny, ponieważ wysoka temperatura prostownicy może spowodować uszkodzenie włosów. To samo dotyczy włosów nadmiernie stylizowanych, takich jak rozjaśniacz i ondulacja. Jeśli jesteś klientką z kręconymi włosami i naprawdę kochasz swoje naturalne loki, nie polecałbym również keratyny, ponieważ keratyna zmiękczy Twoje loki i może nieco wyciągnąć falę.

Ile szkód powoduje keratynowanie włosów? Czy jest to podobne do farbowania włosów? Zabiegi keratynowe niekoniecznie są szkodliwe, mogą odżywić włosy. Z biegiem czasu zaczynamy tracić własne białko keratynowe we włosach, a kuracja może przywrócić odpowiedni jej poziom. Kiedy przychodzi czas na prasowanie na płasko w trakcie zabiegu, w grę mogą wchodzić uszkodzenia. Prasowanie włosów na płasko w celu uszczelnienia produktu jest koniecznością podczas zabiegu w zależności od rodzaju i stanu włosów będzie musiało zostać wysoko ocenione przez stylistę. Na kimś, kto ma dużo pasemek, używam niższego ustawienia temperatury i wykonuję mniej przejść, w przeciwieństwie do klienta o dziewiczych włosach, którego włosy nie byłyby tak podatne na uszkodzenia, gdy żelazko zostało ustawione na wyższą temperaturę.